Євген Малолєтка місто Маріуполь фільми українське кіно війна війна Росії проти України війна в Україні кінопремія Євген Малолєтка місто Маріуполь

«Оскар»-2024: стало відомо, який фільм представить Україну на кінопремії

Сейчас читают: 609
womo.ua

Фільм «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова висунули на премію «Оскар» від України. Про це повідомляє Український оскарівський комітет.

Зазначається, що стрічка змагатиметься за нагороду в категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм». Читайте також: Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» побив рекорд прокату в Україні: подробиці Члени комітету обирали між п’ятьома фільмами.

У національному відборі також брали участь стрічки «Залізні метелики» Романа Любого, «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Терикони» Тараса Томенка та «ШТТЛ» Адрієна Уолтера. Читайте також: Вперше в історії: українська стрічка «Будинок зі скалок» номінована на Оскар-2023 Разом із Мстиславом Черновим над фільмом «20 днів у Маріуполі» працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко.

Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя, за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Читайте також: На міжнародному кінофестивалі покажуть 10 українських документалок У стрічці показаний початок повномасштабного вторгнення, бомбардування пологового будинку в Маріуполі, а також порятунок автора стрічки та його колег з Associated Press з оточеного росіянами міста.

Сайт skuke.net - агрегатор статей из открытых источников. Источник указан в начале и в конце анонса. Вы можете пожаловаться на статью, если находите её недостоверной.

Ещё по этой же теме

DMCA