Перша світова, як і будь яка війна, стала справжньою трагедією для багатьох людей. Тоді сотні тисяч загинули та залишилися каліками.
Однією з найважчих груп постраждалих вважалися військові, чиї обличчя були понівечені внаслідок бойових дій. Адже рівень медицини того часу не дозволяв пораненим та понівеченим воїнам вирішити складні естетичні проблеми.
Американська скульпторка Ганна Коулман Ледд кілька років у Франції в буквальному сенсі повертала солдатам їх обличчя. А разом з цим – і можливість повноцінного життя в суспільстві.
Світська левиця Анна Коулман Вона народилася у штаті Філадельфія в 1878 році. Навчалася скульптурі в Парижі та Римі. А в 1905 році вийшла заміж за доктора Мейнарда Ледда й переїхала до Бостона.